Welcome, visitor! [ Login

Bağlama büyüsü, aşk büyüsü ve papaz büyüsü hakkında bütün bilgileri sitemizden okuyabilirsiniz. Yorum yaparak soru sorabilir, benimle iletişime geçerek yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Nazar Duası ve Nazardan Korunma Büyüsü

  • Listed: 12 Mayıs 2016 07:06

Description

Nazar Duası ve Nazardan Korunma Büyüsü

Nazar bizim toplumumuzda en çok çekinilen ve korkulan olguların başında gelir. Zaten aslında dini temellerini araştıracak olursanız eğer, nazar çok eski yıllara Şaman Türklerine kadar dayanır. Nazar Boncuğu ise yine aynı şekilde, o dönemde sihir ve büyü yapan ya da bunları bozan zatlar tarafından oluşturulmuş bir inançtır. Bu boncuğun aslında çok etkisi olmadığı zaman içerisinde net olarak kanıtlanmış olsa da eskiye dönük inançları koruyan ve muhafaza eden insanların devamlı olarak medet umdukları gerçeklik olmaktan çıkmış sayılmaz. Hala da bunların tabi ki üretimi ve paylaşımı devam edilmektedir. Asıl korunma yöntemi çok daha farklıdır ancak bilen bir kişi tarafından hazırlanacak vefk ya da muska sizi böyle bir hareketten, kötü enerjiden koruyabilir…

Zaten nazardan korunma büyüsü adı altında bir çalışmadan tam olarak bu isimle söz etmek de çok mümkün değildir. Çünkü bunun için yapılacak şey bir büyü değildir. Bir tılsım çalışması ya da evin bir tarafına konulacak bir muska rahatça nazardan korunma ve şifa bulmanızı, kısmetiniz veya kazançlarınız üzerinde oluşabilecek olumsuz etkilere karşı en güçlü korumayı oluşturacaktır…

Ancak daha sonra Müslümanlık ile birlikte bunun gerçeklik payı insanoğluna net bir şekilde anlatılmış ve bir kem gözün insan üzerinde ne gibi olumsuz tesirler yapabileceği de çok alim tarafından aktarılmıştır. Zaten bilim de bunu kanıtlar cinstedir. Nasıl derseniz şöyle izah etmeye çalışalım: Örneğin, bilim insan gözünden yayılan, beynin salgıladığı bir takım metafiziki hisleri gayet net tespitlerle kanıtlamıştır.

Keza, bakışlarıyla kaşığı yamultabilen, ya da belirli trans hareketleriyle çeşitli doğa üstü güçlerini ortaya çıkaran insan görmeniz de çok mümkündür. Dolayısıyla bunu kabul eden bilim de din de olduğu sürece inkar etmek çok yanlıştır. “El em terra fişü, Kem gözlere şiş.” Tarzında eski kitaplarda korunma anlamında kullanılan sözler vardır.

Bunlar bizim toplumumuzda genellikle kurşun dökülecek zamanlarda çok daha fazlasıyla kullanılır. Bizim Müslüman toplumumuzda zaten genel anlamda bağlama büyüsü yapıldığından endişe edilen durumlarda özellikle kurşun dökmek gibi bir adet de vardır. Her ne kadar bu kadar basit korunamayacağımızı çok defa anlatmış olsak da, özellikle Anadolu’da henüz insanların çoğu maalesef ki birçok batıla inanmaktadır. Sizlerin de bağlama büyüsü veya aşk büyüsü detayları ile ilgili ya da nazar duası adı altında yapacağınız araştırmalarda sorularınız olur ise çekinmeden danışabilirsiniz….

312 total views, 3 today

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yap